İstanbul’da Saç Ekimi ve İstanbul’da Gezilecek Yerler

Home / Uncategorized @tr / İstanbul’da Saç Ekimi ve İstanbul’da Gezilecek Yerler
İstanbul’da Saç Ekimi ve İstanbul’da Gezilecek Yerler

İstanbul’da Saç Ekimi ve İstanbul’da Gezilecek Yerler

İstanbul’da saç ekimi yaptırırken şehri gezmek isteyenlere mutlaka görmelerini önerdiğim yerlerin bir listesini yaptım. İstanbul’da görülmesi gereken yerler listesi ve bana göre İstanbul’un gezilecek yerleri için okumaya devam edin…

İstanbul’da Saç Ekimi ve İstanbul’da Gezilecek Yerler

İstanbul’da saç ekimi yaptırmak son yıllarda çok popüler. Bu popülaritede saç ekimi uzmanı ve saç ekimi merkezi alanında seçeneğin fazla olması, fiyatların Avrupa ülkelerine göre uygun olması ve şehrin sunduğu seyahat cazibesi etkili. Avrupa’dan saç ekimi için İstanbul’a gelenler mutlaka kenti de gezmek istiyor. Peki, İstanbul’da saç ekimi yaptırırken bu kentin nerelerini gezebilirsiniz? İstanbul’da gezilecek yerler nereleri?

İstanbul’da Gezilecek Yerler Listesi

İstanbul’da saç ekimi yaptırma sürecini keyifli bir tatile dönüştürme şansınız da var. Şehir, gerçekten etkileyici ve keşfetmeye değer detaylara sahip. 24 saat canlı, 24 saat açık olan kentte, dünyanın en iyi restoran zincirlerine rastlamak da mümkün, sokak yemeklerinin en lezzetlerini tatmak da. Aynı anda Avrupa konforunu yaşarken karmaşanın sunduğu renklilik içinde kaybolmak müthiş bir heyecan. İstanbul’da doğup büyümüş insanlar bile bu şehri keşfetmeye devam ederken kentten alacağınız haz, müthiş. Peki, İstanbul’da neler var ya da İstanbul’da nereleri gezmeli? Bu amaçla önce İstanbul’da yapılacaklar listesi hazırlayalım:

İstanbul’da Yapılacaklar Listesi

İstanbul’da yapılacaklar listesi çok uzun. Tek bir metinle anlatılacak gibi değil. Ancak saç ekimi için İstanbul’a geldiğiniz süreçte mutlaka görmenizi tavsiye edebileceğim yerlerden bazıları şöyle listelenebilir:

 • İstiklal Caddesi- Beyoğlu- Sultanahmet Üçgeni: Burası, şehrin kalbidir ve kente gelen hemen her turist mutlaka uğrar. konsolosluklar, resmi binalar, büyük hastaneler de burada ve çevresindedir. Ulaşım ağının kalbi de burasıdır. Yüzlerce yıllık bir sokak olan İstiklal Caddesi 24 saat yaşayan bir caddedir. Yani sabaha karşı 5’te bile açık restoranlar, eğlence merkezleri, pub seçenekleri hatta mağazalar bulabilirsiniz. Yemek, Türk kahvesi, Türk çayı, eğlence ve alışveriş için bu bölgeyi tercih edebilirsiniz. Sultanahmet meydanı ise İstanbul’un bir yerleşim yeri olarak kurulduğu günden izler taşır. Byzas adı verilen koloni lideri tarafından bu bölgede ilk yerleşimin temelleri atılmış, daha sonra Romalılar, Bizans ve Osmanlı burada büyük yapılar inşa etmiştir. Bizans döneminde at arabası yarışlarının yapıldığı At Meydanı, mimarlık tarihinin en eşsiz yapılarından biri olan Ayasofya Kilisesi, onun yakınlarında bulunan be bugün Topkapı Sarayı surları içinde kalan Aya İrini Kilisesi, Osmanlı hanedanın görkemli sarayı Topkapı, Roma yeraltı mimarisinin eşsiz örneği Yerebatan Sarnıcı gibi değerli yapılar burada görülebilir.
 • Mecidiyeköy, Merter, Laleli Üçgeni: İstanbul, bir şehir olarak komplike bir alışveriş merkezidir. Tekstil ülkesi Türkiye’nin üretim atölyelerinin çoğu Merter ve Laleli ilçelerindedir. Burada ihraç fazlası ürünlerin satışı da yapılır. Bölgeyi gezerek hayal bile edemeyeceğiniz fiyatlara muhteşem tekstil ürünleri alabilirsiniz. Ancak bu alışveriş, biraz yorucu olabilir. Daha konforlu bir alışveriş için Mecidiyeköy ve Levent’te bazıları Avrupa’nın en büyükleri de olan dev alışveriş merkezlerini ziyaret edebilirsiniz.
 • Cihangir – Bağdat Caddesi – Karaköy Lezzet Üçgeni: İstanbul, kozmopolit bir kent. Dünyanın en kalabalık şehirlerinden ve en fazla ziyaretçi alan bir kaç şehrinden biri. Hal böyle olunca dünyaca ünlü şeflerin bu kentte restoran açmasına şaşmamalı. Cihangir – Bağdat Caddesi – Karaköy ise restoranların ağırlıklı merkezleri. Bu üç noktada muhteşem restoranlara rastlayabilirsiniz. Üstelik pek çoğu için rezervasyon gerekmeyebilir.
 • Adalar ve Bostanlı Sahili: İstanbul’un tarih boyunca belki de en güzel yeridir Adalar. Maltepe sahilinden elinizi uzatsanız dokunacakmışsıznı gibi görünen Adalar’ın pek çoğu motorlu araç trafiğine kapalı, keyifli dinlence alanları sunar. Ancak Adalar’daki konutlar, yüz yıllık bir sayfiye mimarisini yansıtan çok özel yapılardır. Burada faytonla gezmek, sahildeki balık restoranlarında keyif yapmak, İstanbul’a biraz uzaktan bakmak gibi huzur veren aktiviteler yapılabiliyor. Bisiklet tutkunları ve rüzgar sörfçüleri de Adaları sıklıkla tercih ediyor. Adalar açıklarında tekne gezileri yapmak hatta denize girmek de mümkün. Adaların karşı kıyısında da Bostanlı Sahili var. Burada yaz ve bahar aylarında manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Süreyya Plajında güneşlenebilir ve denize girebilirsiniz.

İstanbul’dan Tatil Bölgelerine Geçiş Nasıl Oluyor?

İstanbul’dan uçakla ya da karayoluyla ulaşabileceğiniz çok sayıda tatil rotası da var. Mesela uçakla İstanbul -Bodrum arası 1 saat, İstanbul -Antalya arası 1,5 saat uzaklıkta. Girit Mimarisine ait evleri, bozulmamış sokakları, dünya gastronomi listesine girmiş restoranları ile meşhur İzmir ise sadece 45 dakikalık mesafede bulunuyor. Bir ya da iki günlük böyle kaçamaklar da yapabilirsiniz. Antalya’da çok büyük lüks otellerde konaklayarak mavi bayraklı plajlarda tatil yapabilirsiniz. İzmir’de ise Çeşme, Foça, Seferihisar, Urla gibi ilçelerden denize girmek, rüzgar sörfü yapmak, dalış yapmak için çok fazla seçenek bulabilirsiniz. İstanbul’dan Bodrum’a gitmek de kolaydır. İstanbul Havalimanı ya da Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden Bodrum’a uçuşlar var. Bir ya da bir buçuk saat içinde Bodrum’a inebilir ve burada keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Bodrum, beyaz evleri, berrak denizi, kıyıdaki küçük ama keyifli balık restoranları ile ünlüdür. Ayrıca dünyanın yedi harikasından biri olan Halikarnasos buradadır.

Türkiye’de Saç Ekimi Yaptırmak İçin Nereyi Tercih Etmeli?

Türkiye veya diğer ülkelere saç ekimi için seyahat planı yapıyorsanız, aşağıdaki iki noktada dikkatli olmanızı öneririm.

Saç ekimi merkezi seçiminde bunlara dikkat edin!

 • Size mutlaka daha önce yaptığı işlerle ilgili referans sunabilmeli
 • ekibi hakkında detaylı bilgi paylaşabilmeli

İstanbul’da Saç Ekimi Süreci Nasıldır?

İstanbul’a saç ekimi için gelme planı yapan bir çok kişi, sürecin nasıl devam ettiğini de merak ediyor. İstanbul ya da başka bir kentte saç ekimi yaptırdığınızda operasyondan sonra nakledilen saçlar, bir ay içerisinde dökülüyor. Bu dökülmeye “şok dökülme” deniyor. Üçüncü aydan itibaren de yeni ve kalıcı saçlar çıkmaya başlıyor. Sonucun tam anlamıyla görünmesi süreci 8-12 ay arası diyebiliriz.

Başka Bir Ülkede Saç Ekimi Yaptırmak…

Başka bir ülkeden çıkıp dilini ve kültürünü bilmediğiniz insanların ülkesinde sağlığınızla ilgili bir operasyon yaptırmaya karar vermek zordur. Ancak deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki; aynı amaçla kendi ülkenizden gelen başka insanların da olduğunu bilmek önemli.

Ben, seyahat planlarını hazırladığım hastalara Türkiye’ye ilk geldiğim yılları hatırlayarak empatiyle yaklaşıyorum. Ben olsam, dilini bilmediğim bir ülkeye sağlığımla ilgili bir işlem için giderken nasıl hissederdim sorusunu soruyorum. Sağlık turizmi alanında çok uzun zamandır çalışıyorum ve çok farklı örneklerle karşılaştım. Gördüm ki, bazı şeyler önemli. Mesela güvende hissetmek. Kendi ülkenizden gelen başka insanların olduğunu bilmek, kesinlikle güven veriyor. Havalimanında karşılanacağınızı bilmek, nerede kalacağınıza ve saç ekimi işlemi hakkında dair detaylı ve net bilgi almak da öyle. Peki, saç ekimi için Türkiyenasıl bir tercih? Şöyle de sorabilirim: Saç ekimi için neden Türkiye?

Saç Ekimi İçin Neden Türkiye?

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; Saç Ekiminde Türkiye artık ilk tercihlerden biri. Bunda aşağıdaki nedenlerin etkisi var:

 • Avrupa ve Ortadoğu’ya göre uygun fiyata saç ekimi yapılıyor
 • Dünya’da belki de en fazla saç ekimi vakkasının yapıldığı bir kaç ülkeden biri ve bu da sağlık persornelini çok deneyimli kılıyor. Konuya tek noktadan değil; çok farklı açılardan bakabilmelerini sağlıyor.
 • 2000’lerin başından beri Türkiye’de Devlet eliyle desteklenen çok başarılı bir sağlık turizm organizasyonu var ve saç ekimi, bunun önemli ayaklarından biri.
 • Türkiye’de ve özellikle İstanbul’da saç ekimi yapan çok sayıda merkez var. Bu da rekabetin artmasına ve hem fiyatlarında hem de uzman yaklaşımda daha rekabetçi olunmasına neden oluyor.
 • Rekabetçi ortam, merkezlerin yurt dışından gelen hastaların havayolu transferi, konaklama hatta şehri gezme süreçlerine kadar pek çok konuda detaylı ve lüks hizmet alabilemlerine neden olmuştur.

Eşsiz güzellikleri dolu İstanbul’da saç ekimini planlamak için 7/24 iletişim bilgilerimden bana ulaşabilir, sağlık ve tatili birleştirebilirsin. Ben ve uzman ekibim seninde dolgun, gür saçlara kavuşman için hazırız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.