Meral Kalafat Kimdir? / Ben Kimim?

Uzun yıllardır saç ekimi alanında Avrupa’dan gelen hastalara hizmet sunuyorum. 2012’den beri farklı kurumlarda sağlık turizmi alanında çalışıyorum. Bugün, Almanya merkezli olan kendi acentamla saç ekimi, kaş ekimi, bıyık ekimi, sakal ekimi, saç mezoterapisi gibi uygulamalar için hizmet almak isteyenlere yardımcı oluyorum. Beni daha iyi tanımanız için biraz öz geçmişimden bahsetmek istiyorum:

1975 yılında Almanya’da doğdum. Üniversiteye kadar olan eğitimimi Almanya’da tamamladım. 1995’te Türkiye’deki İstanbul Üniversitesinde bulunan Yabancı Diller Fakültesinde Almanca Öğretmenliği bölümüne girdim. Aslen Türk olmama rağmen Türkiye’yi ve Türk yaşam kültürünü esas bu dönemde keşfettim. 2000 yılında Almanca öğretmeni olarak okuldan mezun oldum. Hem Almanca’yı hem de Türkçeyi anadil seviyesinde biliyor olmam, her iki kültürü ve ülkeyi de çok iyi tanıyor olmam nedeniyle öğretmenlik yerine Alman-Türk ortak projelerinde görev almaya başladım. Projelerin pek çoğu sağlık turizmi alanında olunca bu konuda çalışmaya odaklandım.

2007’de Almanya merkezli bir sağlık turizmi acentası kurdum: Almer Hair Acenta. 2012 yılına kadar Almanya’da kaldım ve Almanya’dan Türkiye’ye saç ekimi, sakal ekimi, bıyık ekimi, kaş ekimi ve diğer uygulamalar için gelmek isteyen hastaların seyahat, konaklama, tedavi süreçlerini organize ettim. Türkiye’de saç ekimi uzmanıarayanlar ve bu uygulamalar hakkında bilgi almak isteyenler için rehberlik ediyorum. Sürece tamamen dahil olmak ve tüm süreçte hastaların yanında olmak isteğiyle 2012 yılında İstanbul’a yerleştim. Bu kararımı şöyle açıklayabilirim:

Saç ekimi ya da farklı bir estetik sağlık uygulaması için dilini, kültürünü, kanunlarını bilmediğiniz bir ülkeye gitmeye karar vermek çok zordur. Aslında böyle bir operasyonun tek başına kendisine karar vermek bile zorken bir de yabancı bir ülkede bu işlere kalkışmak pek çok kişinin gözünü korkutur. İşte tam da bu noktadan yola çıkarak 2012 yılında danışanlarıma onlarla aynı ülkeden ve onların dilini bilen bir yakınları olarak yol göstermek üzere İstanbul’a yerleşme kararı aldım. Hem onları tanıyan, dillerini bilen hem de Türkiye’yi çok iyi bilen biri olarak sağlık alanında olduğu kadar konaklama, seyahat, gezi konularında da destek olabileceğim için kendilerini çok daha güvende hissedeceklerini düşündüm. Özetle; 2012’den beri danışanlarımın tüm sürecinde yanlarında oluyor, ihtiyaç duyacakları her konuda destek olmaktan keyif alıyorum.

Tüm bunların yanında Meral Kalafatolarak tecrübelerimin bana diğer pek çok sağlık turizm acentasına oranla şöyle değerli bir fark kattığına inanıyorum: Ben, Türkiye’de ve Avrupa’da çok seçkin pek çok sağlık kurumu için farklı projelerde yer aldıktan sonra kendi acentamı açtım. Bu süreçte özellikle Türkiye’de işini iyi yapan, etik değerleri olan ve kalite standartları yüksek olan hekim ve kurumları çok iyi tanıma fırsatım oldu. Danışanlarım için planlama yaparken mutlaka bu bakış açısının sunduğu deneyimle hareket ediyorum ve bunun neticesinde de mutlu sonuçlar alıyorum.

Yüksek standartlara sahip kliniğimizde uzman ekibimle senin içinde gür saçlara sahip olman için mutlu bir başarı oluşturmak istiyorum. Bana 7/24 WhatsApp üzerinden yaz hemen detayları görüşelim seninde randevu tarihini oluşturalım.

Sizi Biz Arayalım!